• 14.02.2024
  • 157 zobrazení

Ajax si lámal zuby na brankáři Šípů. Draci nasadili na Jana Kuběnu osobku

Radim Kuběna (vedoucí mužstva Ajax Dolní Bečva)

Z obou stran to byl bojovný fotbal a dalo se na to dívat. S Drakama se vždy hraje těžce mají kvalitu. Uznali to i kluci. Na to, jak to bylo bojovné, tak se hrálo čistě. Byl odpískány snad dva fauly. Neměli jsme svůj den, neproměňovali jsme šance.

Mrzí nás remíza s Rychlými šípy. Nechtěli jsme prohrát, ale škoda neproměněných šancí. Měli jsme nespočet střel na branku, kdy to jejich brankář vytáhl špičkou nohy. Měli jsme smůlu, mohli jsme klidně vyhrát 4:1. Dostali jsme je od třetí minuty pod tlak, oni hráli jen na brejky a podržel je brankář.

Lukáš Soukup (vedoucí mužstva Draci Valašské Meziříčí)

Ajax je nejlepším týmem letošní sezony. Prokazuje to v každém utkání. My jsme se chtěli na ně vytáhnout a to se nám povedlo. Hrají kvalitní futsal, mají vždy dostatečný počet hráčů a hraji v tempu neustále. Je těžké s nimi držet krok, ale nám se to povedlo. Měli jsme dostatek hráčů a kvalitu, Chtěli jsme si to s nimi rozdat tzv. na férovku a byli jsme možná o kousek lepší. Nicmémě nám dělal velké problémy jejich hráč Jan Kuběna, který je opravdu kvalitní. Při první obdržené brance se obtočil kolem obránce a velmi dobře zakončil. Prosadil se ještě podruhé. Nebránili jsme ho úplně tvrdě. Ve druhém poločase jsme to změnili, nasadili jsme na něho osobku. Už neměl tolik šancí. Proměnili jsme šance a to nám zajistilo vítězství.

Šípy proti nám podaly velmi symatický výkon, i když měly pouze dva hráče střídání a to se jim ještě jeden zranil. Vzali si timeout, aby byly plnohodnotým soupeřem, snažili se tvořit, ale my jsme ten den opravdu měli formu. Hráli jsme na vlně, šlo nám to a nedali jsem jim šanci. I tak soupeř chválím, jak bojoval, když hrál druhý zápas po sobě a to se cení.