• 205 zobrazení

Krásno poprvé vystrčilo drápky a to ještě čeká na řadu zkušených posil

Martin Varga (hrající vedoucí mužstva Krásno Valašské Meziříčí)

Vstup do sezóny 1. a 2. kolo

Vstup do nového ročníku okresní soutěže ve futsale pro nás nedopadl vůbec dobře, ale na druhou stranu to pro nás nebylo žádné překvapení. Dopředu jsme věděli, že sejít se na začátek sezóny bude problém a tak první dvě kola hodnotím pozitivně, protože nedošlo na kontumaci a statečně jsme to zvládli odehrát byť pouze s jedním hráčem na střídání. Dokonce jsem musel poprosit i Vojtu Baroše, který ten den měl ještě hokejové povinnosti v Rožnově. Takže po prvních dvou kolech nebylo moc co hodnotit. Spíš jsem se ujistil v tom, že pokud budeme chodit v rozumném počtu, tak můžeme porazit každého.

Druhý hrací víkend 3. a 4. kolo

Fotbalový podzim odvál vítr a my již mohli nastoupit v rozumném počtu k 3. a 4. kolu. První zápas proti Bora Bora jsme v první půli vedli 2:0 a vypadalo to jako pohodový začátek dne. Jenže z mého pohledu přísnější metr při posuzování zákroků nám to lehce zkomplikoval a 5 minut do konce poločasu jsem hráli s 5ti fauly a museli jsme trošku ubrat z nasazení čehož soupeř využil a snížil do přestávky na 2:1, po změně stran jsme odskočili na 4:1 a pohlídali si závěr utkání.

Dalším soupeřem byl tradišní rival Draci. Utkání začalo opatrně, oba celky jsme se snažili držet míč a neudělat nějakou chybu. Dali jsme první gól a postupně odskočili na 3:0. Po poločase jsme chtěli pokračovat tam, kde jsme začali, kombinační hrou na míči a nepouštět soupeře do nějakých vyložených šancí. Bohužel se již dostavila únava, protože utkání se hrálo ve slušném tempu a Draci zejména díky Vénovi Zahradníčkovi, kterého skvěle doplňoval Petr Daniš zápas srovnali. Pak přišlo pár momentů, které ukázaly, že to je prestižní zápas a šly vidět emoce na obou stranách, Draci v euforii ze srovnání a my se potřebovali zklidnit na míči. Gólu Draků na 4:3 předcházel moment v pokutovém území, kdy dle mého názoru byl jasně faulován náš David Veselý. Místo penalty byl však odkop od brány a na druhé straně zmíněný gól Draků. Lehce kuriózní situace byla 18 vteřin před koncem, kdy kapitán Draků chtěl odpálit míč až do Rožnova a sbírat drahocenné vteřiny. Vypadalo to, že se bude dlouho lovit zakopnutý míč. K našemu štěstí se, ale poblíž rozcvičoval tým, který měl hrát po nás a okamžitě hodili míč do hry a my využili nepozornosti snad třech hráčů Draků a Radomír Paťava rychle rozehrál roh na Viktora Žilinského a ten to propálil na konečnou remízu.

Remíza asi spravedlivá, utkání mělo velkou kvalitu. Máme na čem stavět a do dalších kol snad uvítáme dlouholeté opory Petra Sováka, Martiny Výmolu s Václavíkem, Milana Michuta, Frantu Černého případně některého z dalších, kteří dopředu avizovali, že budou docházet sporadicky.