• 06.02.2023
  • 329 zobrazení

Už teď je jasné, že závěrečná Krásna bude hodně zajímavá

i tak by se dal shrnout uplynulý víkend v podání týmu Krásno. V neděli jsme se k dvojzápasu měli sejít v počtu 7+1, což je dle mě úplné minimum pro absolvování dvojzápasu. Nestalo se tak. Jsem rád, že jsme nakonec dali dohromady statečnou čtveřici hráčů, kterým kryl záda Milan Michut. Neměli jsme co ztratit (slovy Martina Václavíka: "Jsme zachráněni tak co").

První zápas proti Tornádu B nám sedl co se efektivity týče. Z šancí, které se nám od začátku roku nedařilo proměňovat jsme najednou dokázali dávat góly, první poločas jsme vyhráli 4:1, ale na gólové šance bych řekl, že byl na tom soupeř i o trochu lépe, ale jak jsem již minule zmínil, hraje se na góly. V druhém poločase jsme se snažili šetřit síly, které jsme už neměli. Soupeř měl snahu se na nás dotáhnout, ale prostě jim nelepilo a my přidali další 3 góly. A nakonec jsme zápas zvládli dotáhnout do vítězného konce. 7:3 (4:1)

Druhý zápas jsem hráli hned po tom prvním. A to s celkem HSK Huslenky. Dle mého názoru v současném složení asi nejlepší tým, kdyby v sestavě jaké hrají nyní byli od začátku sezóny tak by soutěž vyhráli. My jsme je nechali hrát na míči ať ukážou co umí. No hned první dvě branky dali vykombinované do prázdné kasy. Byli jsme smířeni, že vyhrát by byl zázrak, ale nechtěli jsme dostat nějaký debakl. Poločas ovšem naznačoval, že to bude hodně těžké a 1:5 z našeho pohledu nevypadlo hezky. Na druhou stranu jsme mohli hrát uvolněně a zkusit přidat nějakou branku. To se podařilo a najednou to bylo 5:6, soupeř to trochu podcenil a dostal nás do hry. Nutno podotknout, že vždy když jsme se dostali takhle na kontakt tak soupeř zabral a dal gól. Zlom nastal za stavu 8:9, kdy jsme cítili šanci na vyrovnání a šli vabank do předu. Nepadlo to a Huslenky přidali 2 góly do prázdné brány na konečných 8:11. Zúčastněným hráčům děkuji, že se v takovém počtu na to nevyprdli a důstojně zvládli 17. a 18. kolo.

Padly názory, že na závěrečné může vypít každý hráč tolik piv na kolika byl zápasech :-D, takže já s Vácou jsme si ze srandy představili jak by to mohlo vypadat a že si musíme doma vyřizovat opoušťáky na poctivou dvojdenku a víc jak polovina týmu na závěrečnou může klidně dojet autem.